top of page
  • parafianiemirow

Życzenia Biskupa Dtohiczyńskiego na Wielkanoc 2022 r.

Wielkanoc 2022
Czcigodni Duszpasterze,

Drogie Siostry i Bracia Zakonni, Osoby Konsekrowane,

Umiłowani w Panu Diecezjanie,


Na tegoroczne Święta Wielkanocne pragnę złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia i przesłać moje pozdrowienie! Niech w Waszych sercach zagości radość. A radość płynie przede wszystkim z przeżyć religijnych, ze świętowania zwycięstwa Chrystusa nad szatanem, grzechem i śmiercią, ale także z przezwyciężenia pandemii i powrotu - oby już na stałe - do spotkań z ludźmi, bez ograniczeń i sanitarnych rygorów.

Są wprawdzie nowe powody do zmartwień, bo na Ukrainie rozgrywa się dramat wojenny. Prosimy Boga o łaskę pokoju, wspieramy uciekinierów, którzy u nas szukają schronienia i ufamy, że pokorna modlitwa bardzo wielu ludzi, rozbroi serca agresorów, zapewni ratunek doznającym krzywdy i przywróci tam sprawiedliwy ład.

A Wam życzę łaski dobrego przyjęcia darów Zmartwychwstałego Pana - pojednania, miłosierdzia, pokoju i radości. Niech Duch Święty wszystkich nas prowadzi do całej prawdy, do głębokiej miłości i pięknego świadectwa chrześcijańskiego życia. Obyśmy zechcieli stać się też Jego narzędziem w przemienianiu oblicza naszej ziemi.


Z serca Wam błogosławię. Alleluja!


+ Piotr Sawczuk

Biskup DrohiczyńskiOstatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page