top of page
  • parafianiemirow

Ogłoszenia Parafialne 2 października 2022 r.27 Niedziela Zwykła

Zaktualizowano: 1 paź 2022

Ogłoszenia Parafialne

2 października 2022 r.

27 Niedziela Zwykła1. We wtorek 04.10 wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu..

2. W środę 05.10. Wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej- Apostołki Miłosierdzia Bożego.

3. 07.10 Wspomnienie NMP Różańcowej.

4. Przeżywamy Miesiąc Październik -nabożeństwo Różańcowe w kościele w powszednie dni po Mszy Św. o godz. 17.00 a w niedzielę po 12.00. Zachęcam serdecznie do Modlitwy Różańcowej wszystkich .

5. W piątek I piątek miesiąca nabożeństwo do NSPJ w Sutnie godz. 16.00 w kościele godz. 17.00.


Zaproszone są osoby, którym leży na sercu trzeźwość naszych rodzin i całego narodu. W trakcie konferencji możliwość wysłuchania wykładów osób zaangażowanych w pracę na rzecz trzeźwości (między innymi minister rolnictwa i rozwoju wsi, wicepremier Henryk Kowalczyk). Konferencja trwa od 10.00 do 17.00. W ramach konferencji kawa i obiad bez opłat. Wstęp wolny. Jedyny wymóg to wcześniejsze zapisanie się według poniższych informacji.

Zgłoszenia uczestników Ireneusz Siemek tel 602732961 mail: siemus@poczta.onet.pl

7.

Kurs dla fotografów i filmowców

Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej organizuje kurs przygotowujący do filmowania i fotografowania obiektów oraz uroczystości sakralnych.

Celem szkolenia jest odpowiednie przygotowanie osób, które pragną fotografować lub filmować uroczystości oraz obiekty kościelne. Po jego ukończeniu uczestnicy otrzymają stosowną legitymację, uprawniającą do wykonywania tego typu czynności.

Kurs odbędzie się w sobotę 8 października 2022 r. o 10.00 w sali Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie przy ul. Kościelnej 10.

Szkolenie przeznaczone jest wyłącznie dla osób zamieszkałych na terenie Diecezji Drohiczyńskiej.

Szczegółowe informacje na stronie www.drohiczynska.pl

ks. Marcin Gołębiewski

Dyrektor Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej

8.Wracają Drohiczyńskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej!


Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Diecezji Drohiczyńskiej zaprasza na warsztaty muzyczne. Będą one podzielone na dwie edycje:

- „Cała ziemio wołaj!” – warsztaty dla młodzieży szkolnej i studentów w wieku 14-25 lat. Odbędą się one w Drohiczynie w dniach 28-30 października 2022 r.

- „Nabierzcie Ducha” – warsztaty dla dorosłych powyżej 25 r.ż. Odbędą się one w Serpelicach w dniach 25-27 listopada 2022 r.

Na warsztaty zapraszamy członków scholii i chórów parafialnych, wspólnoty KSM i Ruchu Światło-Życie, służbę liturgiczną i wszystkich chętnych. Nie trzeba mieć ukończonej szkoły muzycznej ani innego muzycznego wykształcenia. Wystarczy niezły głos oraz dużo chęci i zapału do pracy.

Tradycja warsztatów w naszej diecezji ma już blisko 15 lat, w czasie których muzykowało z nami już ponad tysiąc osób! Członkowie DWML w ubiegłych latach nagrali 5 płyt, dali ponad 100 koncertów w naszej diecezji, ale także w kraju i zagranicą (odwiedzili m.in. Irlandię, Włochy i Belgię). Przez wiele lat chór DWML śpiewał także podczas różnego rodzaju uroczystości diecezjalnych. Cieszymy się, że po 2 letniej przerwie spowodowanej pandemią, możemy zaprosić kolejne osoby do udziału w tym pięknym dziele.

Szczegóły i zapisy na stronie duszpasterstwa: www.dsldrohiczyn.pl

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

ZAPROSZENIE

Drohiczyn, dnia 25 maja 2024 r. Czcigodni Duszpasterze, Drogie Siostry Zakonne, Osoby Konsekrowane, Kochani Diecezjanie, Jako że w tym roku upływa okrągła, 25. rocznica Wizyty Apostolskiej św. Jana Pa

Comments


bottom of page