top of page
  • parafianiemirow

Ogłoszenia Parafialne 20 listopada 2022 r.34 Niedziela Zwykła- Chrystusa Króla Wszechświata

Zaktualizowano: 17 lis 2022

Ogłoszenia Parafialne

20 listopada 2022 r.

34 Niedziela Zwykła- Chrystusa Króla Wszechświata


1. Za tydzień I Niedziela Adwentu- poświęcenie opłatków na stół wigilijny na każdej Mszy Św..

2. Przyszła niedziele rusza akcja charytatywna Caritasu pt. „Świeca Wigilijna”. Akcja znana nam od wielu lat- kupując świecę wspieramy najbardziej potrzebujących a zwłaszcza dzieci. Świece zapalamy na wigilijnym stole, a także podczas wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Są duże świece- 18 zł.za sztukę. Caritas rozpoczyna nową akcje pt: „Boski Adwent-CEGIEŁKA NA DOM DZIECKA RAFAEL”.To jedyne katolickie kalendarze w całej Polsce. W środku znajdziemy czekoladki, jak i zadania do wykonania na każdy dzień Adwentu, które maja przygotować dzieci do Świąt Bożego Narodzenia. Tematyka zadań porusza temat pomocy bliźniemu. Czekoladki to miły dodatek, ale najważniejsze jest duchowe przygotowanie na Narodziny Jezusa . cena kalendarza -10 zl.

3. Bóg zapłać KGW " Nadbużanki" za składanie Różańców, które trafią do więźniów w Hajnówce i Białymstoku. Dziękuję następującym Paniom: Hodun Helena, Jankowska Anna, Szpańska Maria, Hodun Irena, Kusznerczuk Walentyna, Kaczmarczyk Danuta, Niewiarowska Sylwia, Muc Marianna i Kusznerczuk maria.

4. Rekolekcję Adwentowe rozpoczną się w piątek przed III Niedzielą Adwentu to jest: 9,10 i 11 grudnia.

5. 21. Wspomnienie Ofiarowania NMP

6. 22.11Wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy- Patronki Chórów Kościelnych.

7. 24.11 Wspomnienie Świętych Męczenników Andrzeja Dung –Lac, prezbitera i towarzyszy.


8. Po Mszy Świętej o 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia – za pobożne odmówienie można uzyskać odpust zupełny..

8.Ogłoszenie Caritasu- Po raz kolejny Caritas naszej Diecezji organizuje akcję „Od serca”. Do wszystkich parafii trafiają torby ekologiczne, które każdy z nas może zabrać do domu w niedzielę 20 listopada po Mszach Świętych, wypełnić artykułami spożywczymi bądź środkami czystości i przynieść je do kościoła w kolejną niedzielę, tj. 27 listopada, by w ten sposób prawdziwie czynić dobro.

W tym roku do rozdania przygotowano 7 tysięcy toreb. Dzięki zgromadzonym w ten sposób artykułom możliwe będzie przygotowanie świątecznych paczek dla osób najbardziej potrzebujących z terenu całej diecezji. Produkty te będą również wsparciem w prowadzonych przez Caritas świetlicach socjoterapeutycznych i Jadłodajni im. św. Teresy z Kalkuty w Sokołowie Podlaskim.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page