top of page
  • parafianiemirow

Ogłoszenia Parafialne 21 listopada 2021 34 Niedziela Zwykła- Chrystusa Króla Wszechświata

Zaktualizowano: 20 lis 2021

Ogłoszenia Parafialne

21 listopada 2021 r.

34 Niedziela Zwykła- Chrystusa Króla Wszechświata
1. Za tydzień I Niedziela Adwentu- poświęcenie opłatków na stół wigilijny na każdej Mszy Św..

2. Przyszła niedziele rusza akcja charytatywna Caritasu pt. „Świeca Wigilijna”. Akcja znana nam od wielu lat- kupując świecę wspieramy najbardziej potrzebujących a zwłaszcza dzieci. Świece zapalamy na wigilijnym stole, a także podczas wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Są duże świece- 18 zł.za sztukę. Caritas rozpoczyna nową akcje pt: „Boski Adwent-CEGIEŁKA NA DOM DZIECKA RAFAEL”.To jedyne katolickie kalendarze w całej Polsce. W środku znajdziemy czekoladki, jak i zadania do wykonania na każdy dzień Adwentu, które maja przygotować dzieci do Świąt Bożego Narodzenia. Tematyka zadań porusza temat pomocy bliźniemu. Czekoladki to miły dodatek, ale najważniejsze jest duchowe przygotowanie na Narodziny Jezusa . cena kalendarza -15 zl.

3.

4. Rekolekcję Adwentowe rozpoczną się w piątek przed III Niedzielą Adwentu to jest: 10,11 i 12 grudnia.

5. 22.11 Wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy- Patronki Chórów Kościelnych.

6. 24.11 Wspomnienie Świętych Męczenników Andrzeja Dung –Lac, prezbitera i towarzyszy.

7. Patronalne Święto kolejarzy- Św. Katarzyny Aleksandryjskiej 25.11 .


8. Po Mszy Świętej o 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia – za pobożne odmówienie można uzyskać odpust zupełny..

8.Ogłoszenie Caritasu- Po raz kolejny Caritas naszej Diecezji organizuje akcję „Od serca”. Do wszystkich parafii trafiają torby ekologiczne, które każdy z nas może zabrać do domu w niedzielę 21 listopada po Mszach Świętych, wypełnić artykułami spożywczymi bądź środkami czystości i przynieść je do kościoła w kolejną niedzielę, tj. 28 listopada, by w ten sposób prawdziwie czynić dobro.

W tym roku do rozdania przygotowano 7 tysięcy toreb. Dzięki zgromadzonym w ten sposób artykułom możliwe będzie przygotowanie świątecznych paczek dla osób najbardziej potrzebujących z terenu całej diecezji. Produkty te będą również wsparciem w prowadzonych przez Caritas świetlicach socjoterapeutycznych i Jadłodajni im. św. Teresy z Kalkuty w Sokołowie Podlaskim.

9.Serdecznie zachęcam do rozpoczęcia Nowenny ku czci św. Andrzeja Boboli we wszystkich Parafiach w intencji Ojczyzny. Uczyńmy to w łączności z wieloma wspólnotami w naszym kraju, między innymi ze Wspólnotą Wojowników Maryi. Kto nie będzie mógł przybyć do swego kościoła niech modli się we własnym domu w gronie rodziny. Najlepiej aby każdego dnia przyjąć Komunię Świętą oraz odmówić część Różańca i Litanię do św. Andrzeja Boboli. Nowenna rozpoczyna się w poniedziałek 22 listopada br. a kończy się w Święto św. Andrzeja Apostoła.

Nowenna rozpoczyna się w poniedziałek 22 listopada br. a kończy się w Święto św. Andrzeja Apostoła.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

ZAPROSZENIE

Drohiczyn, dnia 25 maja 2024 r. Czcigodni Duszpasterze, Drogie Siostry Zakonne, Osoby Konsekrowane, Kochani Diecezjanie, Jako że w tym roku upływa okrągła, 25. rocznica Wizyty Apostolskiej św. Jana Pa

Comments


bottom of page