top of page
  • parafianiemirow

Ogłoszenia Parafialne 25 grudnia 2021 r. Uroczystość Bożego Narodzenia

Ogłoszenia Parafialne

25 grudnia 2021 r.

Uroczystość Bożego Narodzenia

1. Bóg zapłać za ofiarowane choinki do kościoła i na plebanię Pan Franciszek Butkiewicz i Antoni Kusznerczuk

2. Bóg zapłać za pomoc przy ustawianiu żłóbka i choinek w kościele- Mariola Butkiewicz – główna dekoratorka pomagali jej Pan Butkiewicz Franciszek, Kusznerczuk Antoni, Panasiuk Wojciech, Maria Szpańska, Hodun Helena. Bóg zapłać Paniom Hodun Helenie i Marioli Butkiewicz za ofiarowany piękny dywan do żłubka.

3. Jutro drugi dzień Świat Bożego Narodzenia Msze Św. w porządku niedzielnym. Taca z II Dnia przeznaczona jest na KUL. Jest to Niedziela Świętej Rodziny- Dzień Modlitw o Świętość Małżeństw i Rodzin.

4. Dzisiaj jeszcze Msze Św. w Sutnie o godz. 10.00 i w kościele o godz. 12.00.


5. Kolęda w tym roku zgodnie z decyzja ks. Biskupa tylko na prywatne zaproszeni po 6 stycznia.

Życzenia Świąteczne

Drodzy Parafianie i Goście !

Przeżywając tajemnicę Bożego narodzenia, powinniśmy na nowo uświadomić sobie radosną prawdę, że wszechmogący Bóg stał się prawdziwym człowiekiem, aby przez swoja śmierć i zmartwychwstanie wyzwolić nas ze strasznej niewoli grzechu, śmierci i szatana . Jezus Chrystus wziął na siebie z historii życia człowieka wszystkie cierpienia i grzechy. Uczynił to „aby zniszczyć dzieła diabła” (1J3,8) i nas zbawić. Tylko dzięki wierze w Jezusa Chrystusa nasze życie ma sens, a nasze cierpienie i śmierć stają się drogą zbawienie. Św. Jan Paweł II pisał :” Od dwóch tysięcy lat Kościół jest jakby kołyską, w której Maryja składa Jezusa, aby wszystkie narody mogły Go wielbić i kontemplować. Oby dzięki pokorze Oblubienicy jeszcze bardziej zajaśniała chwała i moc Eucharystii, Którą Ona sprawuje i przechowuje w swoim łonie. W znaku konsekrowanego Chleba i Wina Chrystus Jezus zmartwychwstały i uwielbiony, światłość narodów (por. Łk 2,32), objawia trwałość swojego Wcielenia. On pozostaje żywy i prawdziwy pośród nas, aby karmić wierzących swoim Ciałem i swoja Krwią” ( Incarnationis misterium,11). Niech przyjęcie czystym sercem Wcielonego Syna Bożego w Komunii Św. i całkowite zawierzenie Mu siebie, będzie kulminacyjnym momentem świętowania Bożego narodzenia. Niech światło Jego miłości oświetla wszystkie trudne sytuacje waszego życia i niech napełnia Was radością i odwagą w głoszeniu Ewangelii wszystkim, którzy jej nie znają.

Niech radość Bożego Narodzenia przemienia całe wasze życie, abyście w codziennej wytrwałej modlitwie, w sakramentach pokuty i Eucharystii oraz w ofiarnej miłości bliźniego całym swoim sercem kochali Chrystusa i byli Jego radosnymi świadkami w świecie.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page