top of page
  • parafianiemirow

Ogłoszenia Parafialne 6 listopada 2022 r.32 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Parafialne

6 listopada 2022 r.

32 Niedziela Zwykła


1. W piątek 11 Listopada dzień Niepodległości- modlimy się w intencji Naszej Ojczyzny. Pamiętajmy tez o odwiedzeniu grobów żołnierskich na naszym Cmentarzu z bitwy polsko-bolszewickiej z 1920 r. o zapaleniu zniczy. Takim zewnętrznym wyrazem naszego patriotyzmu i miłości do Ojczyzny jest wywieszenie narodowej flagi. Bardzo o to proszę by na naszych balkonach domach zwisła biało-czerwona flaga. Po Mszy Św. o 12.00 gromadzimy się na Cmentarzu przy grobach żołnierskich odmówimy tam Różaniec za poległych za Ojczyznę.

2. 09.11 Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

3. 10.11 Wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora kościoła.

4. 12.11 Wspomnienie Św. Jozafata , biskupa i męczennika

5. W przyszłą niedziele będzie obchodzony Dzień Ubogich i Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na ten cel.

6. Bóg zapłać Pani Marii Skaradzińskiej z Anglii za zakupienie następujących szat i paramentów liturgicznych: Ornat do Miłosierdzia Bożego, Ornat fioletowy, Ornat Maryjny , 4 stuły ręcznie haftowane: Maryjna, Do Miłosierdzia Bożego, fioletowa i czerwona, 2 zestawy świec olejowych- ze Św. Faustyna i Maryjne, 2 piękne ręcznie haftowane obrusy Maryjne, zestaw Maryjny bielizny kielichowej, nowa świeca olejowa Roratka, świece do wieńca Adwentowego.


Dyspensa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w Narodowe Święto Niepodległości Dekret Mając na uwadze dobro duchowe wiernych oraz stosownie do postanowień kanonów 87; 1245; 1250 i 1251 KPK, a także uwzględniając stanowisko 393. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski z dnia 11-12 października 2022 r., niniejszym udzielam dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w Narodowe Święto Niepodległości, w piątek 11 listopada 2022 r. W każdym przypadku niniejszą dyspensę należy ogłosić z ambony i zachęcić wiernych do trzeźwości i form pokuty, zwłaszcza uczynków miłości i pobożności (kan. 1253 KPK). /-/ + Piotr Sawczuk Biskup Drohiczyński

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page