top of page
  • parafianiemirow

ZAPROSZENIE

Drohiczyn, dnia 25 maja 2024 r.

                                                                                  

                                              

Czcigodni Duszpasterze,

Drogie Siostry Zakonne, Osoby Konsekrowane,

Kochani Diecezjanie,

 

Jako że w tym roku upływa okrągła, 25. rocznica Wizyty Apostolskiej św. Jana Pawła II w Drohiczynie, moim pragnieniem jest godne upamiętnienie tego wielkiego i ważnego wydarzenia, które ma dla nas ciągle aktualne znaczenie. Planujemy zorganizowanie diecezjalnego dziękczynienia za ten niezwykły dar sprzed ćwierćwiecza i mamy nadzieję, że będzie ono znakiem naszej żywej miłości do św. Jana Pawła II, podkreśleniem Jego wielkości, ale też zapatrzeniem się w Jego świętość i odwołaniem się do Jego wstawiennictwa przed Bogiem.

Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w dziękczynnym spotkaniu w sobotę, 8 czerwca 2024 r. w Drohiczynie. Najważniejszym punktem programu będzie uroczysta Eucharystia, pod przewodnictwem metropolity białostockiego, abp. Józefa Guzdka, o godz. 13.00, na placu przykatedralnym, przy replice ołtarza papieskiego. Będzie to również dzień Wspólnoty Wspólnot. Zatem wspólnoty kościelne, działające w naszej diecezji, są zaproszone na godz. 10.00. Już bowiem o tej godzinie rozpoczną się ich spotkania w sześciu grupach: 1) w MDK w Drohiczynie, 2) w kościele Ss. Benedyktynek, 3) w Katedrze i ogrodach seminaryjnych, 4) w kościele pofranciszkańskim, 5) w Zespole Szkół i 6) na skwerze miejskim. Będzie to zarazem podsumowanie całorocznej pracy formacyjnej wspólnot, zakończone rozesłaniem do pełnienia posług wakacyjnych. Bardziej szczegółowe informacje są zawarte na plakacie, który już został rozesłany do wszystkich parafii, a będzie także dostępny na stronie internetowej naszej diecezji.

Do udziału w spotkaniu i wspólnej modlitwie zapraszam Czcigodnych Kapłanów pracujących w różnych parafiach naszej diecezji, Dziekanów, Proboszczów i Wikariuszy, Księży pracujących w Kurii Diecezjalnej, Wyższym Seminarium Duchownym i Sądzie Biskupim. Zapraszam Wielebnych Księży Emerytów i Rencistów.

Zapraszam Drogie Siostry Zakonne, Osoby Konsekrowane, Służbę Liturgiczną i Wspólnoty Dziecięce oraz Młodzieżowe, Członków Grup Modlitewnych, Ruchów Katolickich, Stowarzyszeń i wszelkich Wspólnot kościelnych z terenu diecezji drohiczyńskiej.

Zapraszam pochodzących z naszych terenów Parlamentarzystów, przedstawicieli Władz państwowych i samorządowych, szkół, zwłaszcza noszących imię św. Jana Pawła II, Mieszkańców Drohiczyna i całej naszej diecezji.

Serdeczne zaproszenie kieruję do Kół Gospodyń Wiejskich, do Druhów Strażaków i innych Służb Mundurowych.

Proszę Księży Dziekanów, Proboszczów i Moderatorów Wspólnot, aby pomogli zorganizować przyjazd na to spotkanie.

Czekam na Was w Drohiczynie i wszystkim z serca błogosławię!                                                           

                                                                                             + Piotr Sawczuk

                                                                                                      Biskup Drohiczyński

 

 

 

 

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page